Wybór obuwia

Prawdopodobnie niejedna osoba była kiedykolwiek świadkiem takiej oto sytuacji: sklep z butami, znudzony facet i szalejąca między półkami partnerka tegoż, która co rusz przymierza kolejne buty, nie przejmując się coraz bardziej zbolałą miną mężczyzny. Rzecz jasna jest to pewien stereotyp, ale gdyby porównać dział, gdzie znajdują się buty męskie, z działem damskim, to w tym pierwszym raczej nie zauważymy zbyt wielu przedstawicieli płci brzydkiej, którzy z wypiekami na twarzy przebierają w pudełkach, szukając idealnego obuwia.

Buty nie są tym elementem garderoby, który jest wybitnie bliski mężczyznom. Co prawda czasy, gdy ród męski nie przywiązywał większej wagi do swojego ubioru już dawno minęły, niemniej faceci są wciąż mniej zaangażowani w sprawy swojej garderoby, niż kobiety.

Co ciekawe pewnym zaprzeczeniem tej tezy są młodsze pokolenia. Chłopcy będący w wieku gimnazjalnym, czy licealnym nierzadko dużo bardziej skupiają się na tym, co znajdzie się na ich stopach, niż ich starsi bracia, czy ojcowie. Dla nastolatków obuwie to jeden ze sposobów na wyrażanie samego siebie, stąd należące do nich buty męskie marki Converse, czy Adidas muszą być stylowo dopasowane do ich charakteru oraz pozostałych elementów ubioru. Jeśli będzie inaczej, to całość nie będzie koherentna, co uderzy w pewność siebie młodego człowieka.

Możliwe więc, iż z każdym kolejnym pokoleniem proporcje między częścią sklepu, gdzie znajdują się buty męskie, a tą z damskimi zaczną się zmieniać na korzyść tego pierwszej.