Popularne trampki

Trampki Converse to but, który jest niezmiernie popularny, szczególnie wśród ludzi młodych, którzy cenią sobie podkreślenie indywidualnego stylu. Obuwie te można łączyć z wieloma ubraniami, dzięki czemu dają sporą dowolność w kreowaniu swojego wyglądu. Niektórzy ubierają je nawet do garnituru, aczkolwiek kwestia, czy takie połączenie stanowi oznakę dobrego gustu jest dyskusyjne. Niezależnie od tego trampki tej marki sprzedają się wręcz doskonale, dzięki czemu ich producent może z każdym sezonem wypuszczać nowe modele, zupełnie nie przejmując się działaniami konkurencji.

Pojawiają się jednak głosy twierdzące, iż wykładanie kilkuset złotych na taki produkt to absurd, gdyż można mieć podobne za sumę o wiele niższą, wynoszącą okolicę kilkunastu złotych, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze lepiej wydać np. na profesjonalne buty do biegania. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w chińskie tenisówki i voila, poza charakterystycznym logo z gwiazdką modele te nie różnią się niczym od popularnej marki. To znaczy nie różnią się pozornie, bo jednak zastosowane materiały znacznie się od siebie różnią.

Converse to produkt wytrzymały i niezawodny, czego w żadnym wypadku nie można powiedzieć o alternatywie z dalekiego wschodu. Oczywiście, niewykluczone jest, że oba te buty były szyte przez tego samego Chińczyka, czy Filipińczyka, niemniej każdy kto kiedykolwiek miał na nogach te droższe buty sportowe doskonale wie, że są one warte wydanych na nie pieniędzy. Zresztą dotyczy to nie tylko tej marki, ale również każdej innej. Podróbki, poza faktem iż źle świadczą o naszym podejściu do zakupów, są przejawem niezbyt dobrego smaku, dlatego też warto dokładnie pomyśleć, zanim je nabędziemy.