Polska firma obuwnicza

Gdy w latach pięćdziesiątych szewc Stanisław Ryłko otwierał swój warsztat, nie spodziewał się nawet, że w przeciągu kilkudziesięciu następnych lat jego nazwisko będzie znane wśród większości Polaków i stanie się synonimem obuwia, którego jakość jest naprawdę wysoka.

Realia tamtych czasów raczej nie nastrajały optymistycznie, stąd nikt nie mógł przypuszczać, że niektóre rodzinne firmy staną się potentatami rynku, choć na swoją szansę będą jeszcze musiały poczekać. Dopiero po 1988 roku w Polsce pojawiły się możliwości, które były dużą szansą dla wszystkich przedsiębiorczych

Pan Stanisław był bardzo dobrym rzemieślnikiem, w związku z czym w jego warsztacie stale pojawiali się klienci, którzy prosili o zreperowanie obuwia lub uszycie nowego. Dzięki swoim umiejętnościom Ryłko rozsławił swoje nazwisko, co okazało się bardzo przydatne, gdy w latach dziewięćdziesiątych grupa ludzi postanowiła otworzyć firmę obuwniczą, która sygnowana by była tym właśnie nazwiskiem.

Nie jest to pomysł oryginalny, gdyż na rynku mamy przynajmniej jeszcze jedne przedsiębiorstwo obuwnicze, którego nazwa pochodzi od tego samego klucza, niemniej to właśnie Ryłko okazało się być tą firmą, która zdobyła ogromne zaufanie polskich klientów, którzy chętnie wydają swoje pieniądze na jej buty. Co prawda ekspansja zagranicznych firm na nasz rynek sprawiła, że wiele firm upadło lub straciło wielu klientów, jednakże ten proces nie dotyczy tego producenta, którego historia sięga połowy zeszłego wieku.