Połączenie klasyki i nowoczesności. Slip-on od VANS.

Vans, to firma z ponad czterdziestoletnią historią. Po dzień dzisiejszy buty tego kalifornijskiego producenta cieszą się niesłabnącą popularnością, a ilość modeli oraz ich wariacji co sezon zaskakuje nawet tych bardziej wymagających klientów. Siłą Vansa jest fakt, iż jego propozycje to idealne połączenie klasycznych form z nowoczesnością. Dzięki temu kolejne buty z nowych serii zachowują swój charakterystyczny kształt, lecz wzbogacone zostają o nowe elementy. Taki mariaż sprawdza się od wielu lat, co dobrze świadczy o wyczuciu potrzeb konsumentów.

Jednym z popularniejszych modeli jest Vans#98, znany również pod nazwą Slip- On. Ten pozbawiony sznurowadeł but zadebiutował w 1979 roku, lecz swoją największą popularność zdobył w 1982 roku za sprawą filmu „Fast Times at Ridgemont High”. Odtwórca głównej roli, Sean Penn, nosił te właśnie buty, co sprawiło, iż pierwsza połowa lat osiemdziesiątych należała do tej właśnie serii, która błyskawicznie znikała ze sklepowych półek, a niektóre pozostałe egzemplarze potrafiły osiągać dużo wyższe niż pierwotnie ceny.

Slip- On to typowy letni but, który nie nadaje się do jazdy na desce, lub innych sportów. Nie takie jest jednak jego przeznaczenie. Lekkość konstrukcji oraz jej spore walory estetyczne sprawiły, iż model ten po dzień dzisiejszy szybko znika z półek. Nic więc dziwnego, iż Vans co roku prezentuje kolejne wariacje tej serii, gdyż jest to jeden z „flagowców” firmy.