Oferta obuwia na rynku

Firm produkujących oraz sprowadzających obuwie jest na naszym rynku bardzo dużo. Wystarczy przejść się po najbliższym centrum handlowym, by zauważyć, że w zasadzie co rusz natykamy się na jakiś sklep. Dostępny w nich asortyment, czyli buty męskie, damskie oraz dziecięce, jest na tyle szeroki, ze bez problemu jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej ekstrawaganckie potrzeby. Wyjątkiem może być tu obuwie, które jest związane z niszowymi subkulturami, niemniej wystarczy skorzystać z Internetu, by problem szybko zniknął.

Wydawać by się mogło, iż skoro istnieje tak dużo modeli, to i rozstrzał pod względem fasonów będzie spory. Jednakże bliższe przyjrzenie się witrynom i półkom wyprowadza nas z tego błędu. Faktycznie pod względem stylistyki oferta jest bogata, niemniej da się zauważyć pewne trendy, które sprawiają , że obuwie różnych firm jest do siebie podobne. Dla przykładu: eleganckie buty męskie będą na ogół podobne w każdej sieci. Nie jest to nic złego, gdyż w wypadku takich modeli nie da się wprowadzić nic na tyle innowacyjnego, co nie uderzałoby w wytworność fasonu. Tego typu buty spełniają określoną funkcję, której nie są potrzebne jakiekolwiek zmiany.

Dlatego też podobieństwa nie zawsze są złe, gdyż czasem wynikają z pewnych odgórnych wymogów. Oczywiście, zawsze można stwierdzić, iż projektanci mogliby się bardziej przykładać i tworzyć więcej oryginalnych modeli. Tyle że skoro większość z nas posiada góra kilkanaście par butów, to czy są one nam tak naprawdę potrzebne?