Jak dbać o buty?

Obuwie jest poniekąd naszą wizytówką. Osoby, które o nie dbają są postrzegane jako porządne oraz takie, które potrafią zadbać nawet o najmniejszy szczegół. Gdy widzimy natomiast, że ktoś ma buty, które są brudne i zniszczone to od razu źle nam się to kojarzy. Dlatego każda osoba powinna zadbać o to, żeby jej buty zawsze były zadbane. Jak to zrobić?

Wbrew pozorom odpowiednie dbanie o buty nie jest sprawą ani czasochłonną ani trudną. Przed pierwszym założeniem obuwia dobrze jest je zaimpregnować, aby czynniki zewnętrzne nie mały na nie aż tak dużego wpływu. Impregnat najlepiej dobrać jeszcze w sklepie obuwniczym. Może nam w tym doradzić sprzedawca, który powinien wiedzieć, który będzie dla naszych butów najbardziej odpowiedni.

Dodatkowo powinniśmy czyścic buty dość często. Zazwyczaj wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Gdybyśmy odkładali to w czasie to po pierwsze naprawdę trudno byłoby je doczyścić a po drugie podczas szorowania mogłyby ulec zniszczeniu. Jeżeli po czyszczeniu suszymy buty to lepiej postawić je w temperaturze pokojowej niż suszyć dodatkowymi źródłami ciepła.

Dzięki powyższym wskazówkom nasze buty mogą nam służyć znacznie dłużej niż gdybyśmy w ogóle o nie nie dbali. Przydaje się to zwłaszcza w sytuacjach gdy nasze obuwie jest stosunkowo drogie i często zakupy mogą nadwyrężyć nasz budżet.